Copyright by Stolica 2022. All rights reserved.

Stolica Lodów Tradycyjnych

 

ul. Batalionów Chłopskich 75

01-305 Warszawa

 

wspolpraca@stolicalodow.pl

 

KONTAKT

Poniedziałek 

 

Wtorek

 

Środa 

 

Czwartek

 

Piątek

 

Sobota 

 

Niedziela

 

9:00 - 20:00

 

9:00 - 20:00

 

9:00 - 20:00

 

9:00 - 20:00

 

9:00 - 20:00

 

9:00 - 20:00

 

9:00 - 20:00

GODZINY OTWARCIA

NA SKRÓTY

Najlepsze lody w Stolicy,

o których nigdy nie zapomnisz! 

Najnowsze posty

Lody rozbudzają w nas wewnętrzne dziecko. Gdy ściskam w ręku rożek z pysznymi kremowymi lodami wszystkie zmartwienia i problemy znikają. Znów jestem 12 latkiem, który w piękny słoneczny dzień idąc na spacer z rodzicami ma w głowie tylko to, czy na miejscy będą jego ulubione truskawkowe lody. Nie liczy się nic więcej. 

 

Każde społeczeństwo na ziemi ma instytucje służące umacnianiu więzi między swoimi członkami. We Włoszech społeczeństwo spaja wspólne zamiłowanie do cukru. Pasticcerie, czyli cukiernie połączone z kawiarniami przepełnione są miłośnikami wspólnego dzielenia się słowem, którzy codziennie rano spotykają się kawie przegryzając przy tym croissanta lub kawałek ciasta. Po południu zaś całe życie przenosi się do gelaterii, czyli lodziarni. Wszelkie bariery zostają zatarte i wszyscy od maluchów, aż po seniorów kręcą się po lodziarniach i do późnych godzin spędzają wspólnie czas. Nie istnieją granice, ani podziały. Istnieje tylko prawdziwe, szczere dziecięce szczęście.

 

To samo obserwujemy w naszych warszawskich lodziarniach - Stolicy Lodów Tradycyjnych. W długie, leniwe, letnie popołudnia ludzie wychodzą na spacery i spędzają czas w naszych lokalach, pełni uśmiechu i szczęścia. Bywa, że po długim oczekiwaniu w kolejce po swój ulubiony smak lodów, gdy w końcu nadchodzi ich kolejki odebrania pysznego deseru, na twarzy maluje się obraz, który kochamy z wdzięcznością obserwować.

A po pierwszym liźnięciu to niesamowite, dźwięczne "mmm...". Są to chwile, dla których chce nam się robić, to co robimy.

 

Nie potrzeba nic więcej niż mleko, śmietanka i cukier, aby można było wyczarować magiczny, słodki, mrożony deser i przeżywane wspólnie szczęście.

 

Korzystajmy z niego.

 

Miłego dzionka i smacznej kawusi.

 

B. 

02 marca 2022

BLOG

Lody, czyli radość!

 Wróć